Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to chyba w największym stopniu rozpoznawalna miejscowość turystyczna w przymorskiej gminie Rewal. Swoją popularność zawdzięcza ruinom kościoła postawionego w wiekach średnich. Kościół został wybudowany ok 2 kilometrów od klifu, z biegiem lat Bałtyk zabierał jednak brzeg i już w tysiąc osiemset dwudziestym r. od skarpy kościół dzieliło ledwo trzynaście metrów.

Morze było nieposkromione i w 1901 roku załamywała się pierwsza, północna ściana świątyni. Ostatnie zsuniecie wydarzyło się w 1994 roku zostawiając ledwie szczątki ostatniej południowej ściany. Dzisiaj urwisty brzeg jest troskliwie chroniony przed destrukcyjną działalnością Bałtyku.
Po obejrzeniu szczątek kościoła, warto udać się do kościoła w centrum miejscowości lub zespołu pałacowo folwarcznego z drugiej poł. 18. stulecia z ogromnym ogrodem w którym znajdują się sędziwe lipy drobnolistne – pomniki przyrody.
Trzęsacz to jak najbardziej też uroki kąpieli słonecznych i morskich – plaża jest strzeżona i piaszczysta z kolorowymi kamykami. Wprawdzie, na plażę, przez wzgląd na wysoką skarpę, wiodą strome schodki, jakkolwiek za to na przedłużeniu ich, usytuowano taras widokowy, można z tego miejsca zachwycać się panoramą otoczenia i resztek kościoła.
Kolejną ciekawostką tej wypoczynkowej miejscowości stanowi wiodąca tu, działająca linia kolejki wąskotorowej z Niechorza do Gryfic. W sezonie letnim warto przejechać się wagonikami w klimacie retro ciągniętym przez parowóz na trasie Trzęsacz – Pogorzelica – przede wszystkim dzieci będą zadowolone z takiej wyprawy. W 2012 kolejka ta przechodziła rewitalizację i w wakacje 2013 powita wczasowiczów jeszcze śliczniejsza.
Będąc już w Trzęsaczu warto wybrać się do pobliskiego ośrodka hippicznego. Warto w nim skorzystać z nauki jeździectwa, czy też szlifować swoje umiejętności jeździeckie.
Biorąc pod uwagę przedstawione powyżej ciekawostki letniska należy rozważyć czy nie należałoby się wybrać się do Trzęsacza na wczasy. Noclegi w Trzęsaczu, wzorem w wielu morskich wczasowiskach, to bogata propozycja zarówno pod względem finansowym tak jak i pod względem świadczonego standardu i komfortu.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi