Pustkowo

Pustkowo atrakcje - Bałtycki Krzyż Nadziei

Pustkowo to nieduża wioska (niewiele powyżej 120 mieszkańców) położona pomiędzy Trzęsaczem i Pobierowem, w nadmorskiej gminie Rewal. Ma ona tutaj znaczny udział w zadbanym wyglądzie nie jedynie Rewala ale i pobliskich wiosek. Po pierwsze, jest tu schludno, są szerokie chodniki, szlaki rowerowe, wiele ławeczek, kwiatów i… śmietników.

Oprócz tego, wiele kąpielisk w miejscowościach, włącznie z tym w Pustkowie, jest często promowanych renomowaną „Błękitną Flagą”.
Lokalizacja w rewalskiej gminie ma jeszcze inne walory – w pobliżu, w Trzęsaczu (około 1,5 kilometra) znajduje się stacja kolejki wąskotorowej. W wakacje można udać się na wycieczkę pociągiem retro z pochodzącym z lat 50-tych parowozem na trasie Trzęsacz – Pogorzelica.
W gminie Rewal działa również sieć rowerowych wypożyczalni, oczywistym atutem wypożyczalni jest fakt, że rowery można wypożyczyć w jednym z punktów zaś zaś zwrócić innym. Dodatkowo, za transport roweru z rewalskiej wypożyczalni nie obciąża opłatami Rewalska Kolej.
Gdy ktoś wybiera noclegi nad morzem to chce relaksować się na plaży. Ta w Pustkowie leży u podnóża niewysokiego klifu, jest piaszczysta i dość szeroka. Kolejnym atutem dla rodziców z małymi dziećmi oraz niepełnosprawnych turystów jest zejście na plażę przystosowane dla wózków. Strzeżony fragment kąpieliska ma długość około 200 metrów. Jest tutaj również dużo trenów dogodnych do spacerów.
Od 2007 roku Pustkowo chwali się nietypową atrakcję – to replika krzyża, jaki znajduje się na Giewoncie. Zlokalizowany on jest tuż przy morzu, na urwisku. Nawiązuje on do słów papieża Jana Pawła II, mówiącym o krzyżu na Giewoncie – iż patrzy na Polskę od Tatr aż po Morze Bałtyckie.
Pustkowo to dodatkowo dobra baza wypadowa dla turystów, którzy ubóstwiają zwiedzać okolicę. Do Świnoujścia i Międzyzdrojów jest ok 40 km, w przeciwnym kierunku, w analogicznej odległości leży Kołobrzeg. Natomiast, w Dziwnowie (mniej więcej 15 km), można wybrać się w rejs po Bałtyku bądź zal. Kamieńskim.
Pustkowo posiada dość dużą bazę gastronomiczną, na jaką składają się względnie nieduże obiekty: smażalnie ryb, bary z letnimi ogródkami, budki z hamburgerami i lodami, goframi. Noclegi w Pustkowie to głównie domki letniskowe, domy gościnne, pokoje i kwatery oraz campingi.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi