Pobierowo

Pobierowo

Gdy ktoś szuka tak naprawdę ładnej plaży, życzy sobie relaksu wśród sosnowego lasu, w oddaleniu od miejskiego zgiełku – Pobierowo będzie wspaniałym wyborem. Pobierowo swoją letniskową historię zapoczątkowało w początkach 20. w. podczas gdy rozpoczęto sprzedawać leśne działki pod budowę domków wypoczynkowych. Do wybuchu II-giej Wojny Światowej zaistniało tu ok tysiąc domków.

Było to jedno z bardziej lubianych miejsc letniego wypoczynku berlińczyków. Zbudowano też siatkę połączeń autokarowych z Berlinem ze względu na to.
Pobierowo to nie wyłącznie śliczna, lecz także regularnie sprzątana plaża. Niedowiarków powinien przekonać o tym certyfikat Błękitna Flaga, który przyznawany jest wyłącznie takim obiektom, które spełniają surowe normy czystości środowiska, gospodarki ściekami, i otoczenia kąpieliska. Pobierowo było jedną z pierwszych miejscowości nadbałtyckich, które otrzymały ten certyfikat. Ażeby dotrzeć na plażę, trzeba przespacerować się rosnącym prawie wszędzie lasem. Główne przejście prowadzące na plażę nie jest strome i przebycie go nie powinno być trudne dla letników.
Jedną z ciekawszych propozycji, popieraną przez tutejsze władze, jest Akademia Słońca. To przedsięwzięcie pokazujące, iż plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Zajęcia rekreacyjno-sportowe przystosowane są dla ludzi w różnych grupach wiekowych. Na potrzeby Akademii Słońca wyodrębniono fragment obszaru plaży, na którym zlokalizowano miejsca do uprawiania sportów oraz boiska. Na specjalnej platformie, przez cały dzień, pod opieką instruktora można ćwiczyć, tańczyć lub medytować. Ponadto Pobierowo położone jest dosłownie pośród sosnowego lasu co zapewnia szczególny mikroklimat.
Cichutkie i statyczne wiosną, zimą i jesienią Pobierowo, razem z początkiem wakacji zamienia się w aktywny kurort. Wówczas, by zaspokoić potrzeby przybywających tutaj tłumnie letników, w miejscowości z dnia na dzień rozpoczynają działalność stoiska pamiątkarskie, sklepy, bary oraz rodzinne centra rozrywki; a zamknięte jesienią, zimą i wiosną restauracje i kawiarnie zaczynają „sezon”. Podobnie baza kwater, w skład której wchodzą rozmaitego typu ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty oraz domy wakacyjne, głównie jest dostępna w sezonie późnowiosennym i letnim, acz corocznie przybywa także obiektów całorocznych, wynajmujących noclegi w Pobierowie przez dwanaście miesięcy w roku. Różnorodna i bogata oferta noclegów w Pobierowie tu: http://www.pobierowo.info.pl/noclegi/wszystkie

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi