Rewal

Rewal

Rewal siedziba przymorskiej gminy na Zachodnim Pomorzu, równocześnie to jedno z najbardziej rozpoznawalnych wczasowisk. Pierwsze wskazówki o Rewalu pochodzą z końca 14 wieku kiedy to istniała w miejscowości gospoda. Najwcześniejsi letnicy pokazali się w Rewalu w latach 30. XIX stulecia a w 1914 roku w Rewalu odpoczywało już więcej niż dwa tysiące urlopowiczów, zwłaszcza berlińczyków i okolic.

Wczasowisko usytuowane jest na stromej skarpie, a podstawowe zejście na piaskową plażę kieruje oddanymi do użytku w 2009 r. schodami z punktem widokowym – ukochanym przez turystów miejscem, specjalnie odwiedzanym o zmierzchu. Na plaży budzi ciekawość również przystań rybacka z łodziami rybackimi, na tle których letnicy niezmiernie często się fotografują. Opodal bazy rybackiej umiejscowiono Aleję Zakochanych wraz z ławeczką Julii i Romea i Pomnik Rybaka.
Przez miejscowość przebiega też czynna ciągle, zabytkowa linia kolejki wąskotorowej, w letnie weekendy warto wybrać się Ciuchcią Retro, ciągniętą przez parowóz z 1952 r., na wyprawę do okolicznych letnisk.
Gmina stawia w podobny sposób ogromny nacisk na aktywny odpoczynek. Rewal Bike System to platforma wypożyczania rowerów, działająca w miejscowościach gminy Rewal, hołubiąca ekologiczny sposób transportu oraz zwiedzania sąsiedniej okolicy. Wyraźną wartością tej wypożyczalni jest fakt, iż pojazdy można wynająć w jednej z miejscowości natomiast zwrócić w całkiem innej. Mało tego, za transport pojazdu z wypożyczalni nie nakłada opłat Rewalska Kolej Wąskotorowa.
Rewal to rozszczebiotany kurort z wielką ilością barów, kiosków z pamiątkami, miejsc gier, z wesołym miasteczkiem oraz dorożkami. To również lokalne centrum kulturalne, szczególnie w wakacje. Z miejscowego amfiteatru rozbrzmiewa muzyka prawie przez całe lato – ma miejsce tutaj od 30 do 50 imprez artystycznych. Mieli swoje koncerty tu na przykład Kayah, Golec uOrkiestra, Bajm, Trubadurzy, a także The Animals czy Goran Bregović. Wczasowisko zaprasza także na popisy gwiazd kabaretu – byli tutaj Rak, Koń Polski, OTTO, Jerzy Kryszak.
Wczasy w Rewalu to przeróżna oferta dopasowana do dyspozycja ekonomicznej i preferencji wczasowiczów. Odnajdziemy tu ośrodki wczasowe, domy gościnne oraz wypoczynkowe, pokoje oraz kwatery i kempingi i pola namiotowe. Pełna ich oferta dostępna jest tutaj: http://www.rewal.com.pl/noclegi/wszystkie

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi