Tatry

tatryTatry to najwyższe pasmo górskie w Polsce (Rysy – 2499 m n.p.m.). Przez pasmo górskie prowadzą niezwykłe szlaki turystyczne z przepięknymi widokami, tu i ówdzie pobłyskują górskie jeziorka, w których odbijają się dumne szczyty.

Aura w Tatrach jest dosyć chimeryczna, a o miejscowym klimacie mówi się: „9 miesięcy zimy, reszta – same lato”. Latem turyści docierają niemal do każdego zakątka gór, zimą przybywają tu miłośnicy białego szaleństwa, których przyciąga sława zimowej stolicy Polski – miasta Zakopane.

U stóp okazałych szczytów rozciągają się przepiękne łąki i tereny rolnicze. W dolinie Roztoki z wysokości prawie 70 metrów spada najwyższy tatrzański wodospad – Siklawa. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich jest (wbrew nazwie) nie pięć, a sześć pięknych jezior: Przedni Staw, Mały Staw, Wielki Staw, Czarny Staw, Wole Oko i Zadni Staw.

Szczyt Nosala (1206 m n.p.m.) od dawna słynie jako jeden z perfekcyjnych punktów widokowych w bezpośredniej bliskości Zakopanego. Rozciąga się stąd imponujący widok nie tylko na całą Dolinę Bystrej, ale także na część Tatr Wysokich ponad Doliną Gąsienicową i Tatry Zachodnie. Hala Gąsienicowa jest największym w polskich Tatrach węzłem szlaków turystycznych, więc latem przewija się przez nią około pół miliona osób. Dolina Kościeliska jest uważana za jedną z niesamowitych tatrzańskich dolin. Występuje tu wiele przykuwających uwagę form skalnych typowych dla skał wapiennych, np. Raptawicka Turnia. Dolina Kościeliska jest drugą co do wielkości doliną w naszej części Tatr, wielkością ustępuje tylko Dolinie Chochołowskiej. Czarny Staw Gąsienicowy, obok schroniska Murowaniec, jest jednym z największych jezior tatrzańskich, którego powierzchnia wynosi bez mała 18 ha, a głębokość osiąga ponad 50 metrów. Ślicznie prezentuje się przed południem, w promieniach Słońca.

Szukasz miejsca na wczasy w Tatrach? Sprawdź tutaj.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi