Białogóra

BiałogóraBiałogóra położona jest pomiędzy przymorskimi miejscowościami Łebą i Karwią, w Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Od morskiego brzegu rozdziela ją pas sosnowego lasu o szerokości ok osiemset metrów, a dwa i pół kilometra na wschód leży zalesiona wydma, od której wieś wzięła nazwę.

Z początkiem dwudziestego wieku Białogóra rozpoczęła pełnić funkcję letniska nadbałtyckiego proponując noclegi nad morzem. Pomogła w tym zapewne szeroka, piaszczysta, nieprzepełniona plaża. Obecnie z wioski wiedzie na nią asfaltowa szosa wśród lasów, którą można pokonać pieszo albo skorzystać z tutejszych bryczek. Ostatni fragment dojścia na plażę wiedzie po wykonanym z drewna deptaku. Sama plaża w wakacje jest monitorowana przez ratowników, jest tutaj również zjeżdżalnia wodna.

Wczasowicze którzy lubią latem pojeździć rowerem, będą zadowoleni. Jest w tej okolicy dużo ścieżek i szlaków rowerowych, którymi można udać się na wyprawę po okolicy. Rower można też wypożyczyć w jednej z wypożyczalni.

W okolicy miejscowości Białogóra znajdują się również rezerwaty przyrody – np Rezerwat Białogóra – chroniący bagienny las i wydmy z borem bażynowym. To także miejsce lęgowe żurawi, z bogactwa flory można tutaj spotkać: trzy gatunki rosiczki, woskownicę europejską bądź wrzosiec bagienny. Inny rezerwat to „Rezerwat Babnica” – to część lasu dębowo – bukowego porastający zbocze wydmy, ze starym – stu czterdziesto letnim drzewostanem.

Jeżeli posiadają Państwo dzieci i chcą wypocząć od szumu miasta to Białogóra będzie znakomitym miejscem. Znajduje się tu również stadnina koni, a baza noclegowa jest dobrze rozwinięta oraz dostosowana do potencjału finansowego wczasowiczów.

Spędzając wczasy w Białogórze warto odwiedzić pobliskie duże kurorty jak Łeba – ok 25 km w kierunku zachodnim i przy okazji odwiedzić Słowiński Parka Narodowy, w kierunku wschodnim, po pokonaniu jedynie 20 – 30 kilometrów trafią Państwo do Karwi, Jastrzębiej Góry z jej latarnią morską w Rozewiu, lub Władysławowa. A odrobinę dalej zapoczątkowuje się legendarna Mierzeja Helska ze kultowymi miejscowościami wczasowymi: Chałupy, Kuźnica, aż po sam Hel.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi