Stegna

Stegna to popularna wieś wypoczynkowa na Mierzei Wiślanej, zaledwie 30 km od Gdańska. Walorem wioski jest połączenie drogowe z Warszawą oraz Łodzią i Śląskiem. Wprawdzie, od głównych zabudowań miejscowości na plażę jest ok półtora kilometra, ale droga na plażę biegnie przez las i wydmy. Dużo ośrodków wczasowych położonych jest bliżej plaży – około 1 km (okolice ulic Morska, Wczasowa, Brzozowa, Lipowa). Co istotne, plaże w Stegnie są szerokie i piaszczyste.

W sezonie urlopowym w Stegnie funkcjonują dwa strzeżone, morskie kąpieliska: Stegna I (od ul. Lipowej) i Stegna II (od ul. Morskiej). W tzw. „gorącym” sezonie plaża tuż przy zejściach jest dość tłoczna, jednak można przejść trochę dalej i mamy więcej przestrzeni. Na plaży, prócz kąpieli morskich i słonecznych, do dyspozycji wczasowiczów są: zjeżdżalnie, trampoliny, place zabaw.

Atrakcje Turystyczne w Stegnie

Pochodzący z końca XVII wieku Kościół parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa, w którym odbywają się koncerty organowe. Prywatne muzeum bursztynu – Bursztynowa Komnata (przy ul. Gdańskiej 64). Dla najmłodszych – Lunapark w Stegnie: samochodziki, kolejki, karuzele, dmuchane zamki i zjeżdżalnie i inne podobne rozrywki (przy wjeździe od strony Elbląga). Park linowy Zegarowscy (ul. Gdańska 12) – 6 tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Na dodatek, przez Stegnę przebiega linia Żuławskiej Kolei Dojazdowej – w sezonie letnim warto udać się na wycieczkę kolejką wąskotorową do pobliskich miejscowości: Mikoszewo, Jantar, Sztutowo bądź do Nowego Dworu Gdańskiego.

W okolicy warto zobaczyć: wiatrak w Drewnicy z 1718 r., śluza w Gdańskiej Głowie wybudowana w 1895 r. w Żuławkach, domy podcieniowe w Żuławkach. Spędzając urlop w Stegnie warto naturalnie pojechać do zabytkowego Gdańska, proponujemy pojechać przez Mikoszewo – czeka tam dodatkowa atrakcja – prom przez Wisłę. Na aktywnych urlopowiczów czeka sporo szlaków turystycznych: pieszych, rowerowych oraz wodnych.

Noclegi w Stegnie to domy gościnne oferujące apartamenty, pokoje i kwatery, pensjonaty, ośrodki wczasowe, pola namiotowe i campingi. Tak samo bogata jest baza gastronomiczna.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi