Wicie

Wicie - plaża z lotu ptakaWicie to wioseczka położona w samym środku naszego wybrzeża. Wicie leżą w sąsiedztwie jeziora Kopań, będącego razem z okolicznymi terenami przymorskimi Specjalnym Obszarem Ochrony Siedlisk. Występujące wokół lasy z przewagą sosen ale spotkamy tu też np sosnę czarną) wypełniają powietrze leczniczymi olejkami eterycznymi.

Na jeziorze można wędkować, uprawiać sporty wodne – różne formy posiadające w nazwie surfing, żeglarstwo czy pływać kajakiem. Pobliże jeziora to także odpowiednie miejsce na spacery oraz wycieczki rowerowe.

Plaża w Wiciu to krótko mówiąc największa atrakcja tej nadmorskiej wioski – nie zawiedzie ona wczasowiczów – jest piaszczysta (tylko miejscami znajdziemy nieduże kamyki) i co najważniejsze nie jest na niej tłoczno. Z centrum wioski nad morze jest zaledwie 400 metrów. Dojście do plaży prowadzi przerwą między wydmami, więc jest łagodne.

Choć Wicie to nieduża miejscowość i nie ma tu wielu nadmorskich atrakcji, barów, stoisk z lodami i hamburgerami czy sklepów, to jest ich niemało w sąsiednich: Darłówku i Jarosławcu. Wicie Domki to główna oferta składająca się na noclegi w Wiciu, ale dla lubiących komfort rośnie ilość apartamentów w Wiciu.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi