Sianożęty

Sianożęty

Niedaleko Kołobrzegu (ok 10 kilometrów na wschód), obok Ustronia Morskiego (ok 1 km) położone są Sianożęty – mała miejscowość letniskowa. Lokalizacja nad Zat. Pomorską, w obszarze, gdzie często występują sztormy i wieją silne wiatry od morza, sprawia że powietrze w okolicy Kołobrzegu przesycone jest jodem.

Badania przyznają, iż w tej okolicy jego stężenie jest największe, a jod ma prozdrowotne cechy – jego niedosyt zaś rodzi schorzenia tarczycy.
Sianożęty mają bardzo dobre położenie nie jedynie jeżeli chodzi o pobliże Kołobrzegu , lecz też bliskość plaży. Od głównej ulicy przechodzącej przez wioskę plażę oddziela ledwie 400 metrów lądu, a a pewna ilość ośrodków wczasowych znajduje się jeszcze bliżej. Z Sianożęt na plażę wiodą trzy, świeżo wyremontowane, oznakowane zejścia. W pobliskim Ustroniu jest także molo. Plaża w Sianożętach jest wystarczająco szeroka i piaszczysta.
Sianożęty posiadają także inne atrakcje aniżeli jedynie plaża. W pobliskiej miejscowości Bagicz zlokalizowane jest lotnisko konstruowane od 1935 r. dla niemieckiej Luftwaffe, a po wojnie zajmowała je Armia Czerwona. Od 2012 r. funkcjonuje tam lotnisko turystyczne, powinno ono obsługiwać ruch turystyczny i czarterowy samolotów zabierających do 20-tu osób. Można stąd przelecieć się samolotem bądź motolotnią i z lotu ptaka podziwiać krajobrazy.
Następną atrakcję stanowi pobliska stadnina koni, lub kursująca między Sianożętami i Ustroniem Morskim kolejka drogowa. Jeżeli wspominamy o wycieczkach, to będąc w Sianożętach można udać się na oglądanie Kołobrzegu, można stąd wypłynąć w krótki rejs po Bałtyku. Warto również rozważyć wycieczkę promem odpływającym z Kołobrzegu na Bornholm oraz spędzić tam dzień czy dwa.
Sianożęty nie są tak tłumne jak Ustronie Morskie lub Kołobrzeg, stąd też jest to wspaniałe miejsce na wczasy z dziećmi. Zarówno baza gastronomiczna jak i noclegowa jest bogata oraz powinna zadowolić większość, nawet wymagających wczasowiczów, przy tym jest naturalnie tańsza niż w oddalonym jedynie o 10 kilometrów Kołobrzegu.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi