Grzybowo

Grzybowo

Grzybowo to nadmorska wioska położona wzdłuż drogi łączącej Kołobrzeg z Dźwirzynem. Do Kołobrzegu – jego centrum – jest tylko 5 kilometrów. Grzybowo położone jest w bezpośrednim otoczeniu Bałtyku – nad Zatoką Grzybowską, na obniżeniu zwanym depresją grzybowską.

Uformowały się tutaj obszerne torfowiska – które dawniej wykorzystywane były w charakterze opału, a potem jako źródło substancji aktywnych dla uzdrowiska Kołobrzeg.
Choć Grzybowo znajduje się nad otwartym morzem, to kształtuje ono tu zatokę długą na około 7 kilometrów i szeroką na 800 m. Takie położenie powoduje, że woda morska ma tutaj wyższą temperaturę niż na kołobrzeskich kąpieliskach.
Na grzybowską plażę kieruje 5 oznakowanych wejść, w wakacje funkcjonują tu 4 strzeżone plaże o długości 100 metrów każde. Plaże są całkiem szerokie (30-50 metrów), o szczególnie jasnym piasku – to zasługa kryształów kwarcu i cyrkonu obficie tu występujących. Podczas jesiennych i wiosennych sztormów morze odkłada nowe, czyste powłoki piasku i płucze ten, który poprzednio tam się znajdował. Z tej przyczyny, tutejsze plaże są aż tak czyste. Między Grzybowem a Dźwirzynem znajduje się fragment plaży, który od 20-tu lat zajmują naturyści.
Kitesurfing oraz windsurfing to sporty ogromnie modne w ostatnim czasie, nic więc dziwnego, że zastaniemy wielbicieli tych sportów także w Grzybowie. Jeśli ktoś dopiero miałby ochotę spróbować swych sił w tych dziedzinach, powinien wybrać się do ościennego Dźwirzyna (ok 5 kilometrów), do jednej ze szkółek, jakie uczą podstaw tych dyscyplin sportowych na płytkim jez. Resko.
W Grzybowie odkryjemy też dużo lasów – nie tylko sosnowych, rosną tu dęby, brzozy, jarzęby, a poszycie porastają: paprocie (rzadki długosz królewski), pnącze wiciokrzew pomorski bądź storczyk kruszczyk rdzawoczerwony.
Grzybowo to również dobre miejsce na wycieczki rowerowe jak i piesze – pieszo można iść np plażą do Kołobrzegu – a w tym miejscu czeka na nas dużo nadmorskich atrakcji charakterystycznych dla dużych kurortów (www.kolobrzeg.info.pl/atrakcje/0/kolobrzeg). W Kołobrzegu znajdziemy też dużo muzeów, zabytków oraz teatrów czy kin.
W Grzybowie działa bogata baza tak gastronomiczna jak i noclegowa. Bogatą propozycję prezentującą noclegi w Grzybowie znajdziesz pod adresem: www.grzybowo.info.pl/noclegi/wszystkie.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi