Unieście

Unieście

Unieście – letniskowa miejscowość przymorska, administracyjnie odrębna, ale niemniej jednak traktowana w większości wypadków z Mielnem jako zespół miejscowości. Jest to rezultatem tego, iż oba wczasowiska leżą obok siebie, łączy je jedna ulica, a wzdłuż niej, postawiono liczne obiekty noclegowe, rozrywkowe, punkty gastronomiczne, sklepy itd. Granica między wczasowiskami uległa rozmyciu.

Wczasowisko Unieście jest nadzwyczaj interesująco zlokalizowane – od północy graniczy z morzem, za to od południa – z znacznym jeziorem Jamno. Nadbałtycka plaża w Unieściu jest szeroka (trzydzieści – czterdzieści pięć metrów), przeważnie piaszczysta, z wytyczonym o długości 100 m, wakacyjnym kąpieliskiem. Tuż przy brzegu, w morzu wybudowano przed laty wykonane z drewna falochrony, na których przeważnie przesiadują ptaki, a czasem balansują też wczasowicze pozujący do pamiątkowych zdjęć. W sąsiedztwie plaży znajduje się wiele budek z lodami, goframi, smażalni ryb, , barów, punktów gastronomicznych.
W Unieściu w latach 90-tych dwudziestego w. zbudowano nadmorską przystań rybacką, wyposażoną w dalbę wyciągową. W pobliżu przystani, na plaży stacjonują kutry.
Odwiedzający, którzy nie kochają ścisku na nadmorskiej plaży, mogą udać się nad jez. Jamno. Na brzegach jeziora postawiono liczne przystanie żeglarskie, ze względu na chętnie uprawiane w tym zbiorniku sporty wodne. Na jeziorze można pływać na kajakach, łodziach, rowerach wodnych, żeglować itd. Tuż przy długim trapie przystani Klubu Morskiego Tramp jest wypożyczalnia sprzętu wodniackiego, stąd także, w sezonie, zabierani są turyści na wycieczki po Jamnie statkiem wycieczkowym.
Mielno wspólnie z Unieściem to duży kurort letni, który – z racji wielu rozrywek, klubów, dyskotek – ulubili sobie szczególnie ludzie lubiący zabawę, taniec, muzykę i tzw. „nocne życie”.
W sezonie wakacyjnym wczasowisko może ulokować naprawdę wielu letników, jako że baza noclegowa jest w tym miejscu bardzo bogata i różnorodna. W Unieściu i Mielnie można odnaleźć tak naprawdę każdą odmianę noclegu – o różnym luksusie, standardzie i w zróżnicowanej cenie. Bogata oferta prezentująca noclegi w Mielnie oraz Unieściu dostępna jest tutaj: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi