Mielno

Mielno ulica

Mielno to prawdopodobnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych przez Polaków kurortów morskich na zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Szczególnie atrakcyjne umiejscowienie w sąsiedztwie Morza Bałtyckiego i obszernego jez. Jamno – to przekonująca wartość Mielna.

Nie dziwi zatem, że wielu urlopowiczów wybierając noclegi nad morzem wybiera właśnie Mielno. Mielno jest również siedzibą urzędu gminy.
Najcenniejszym walorem letniska jest morze. Bałtyk jest naturalnym zasobem jodu – pierwiastek ten utrzymuje w zdrowiu skóry, włosów, zębów i paznokci, jego deficyt natomiast, powoduje niedoczynność tarczycy. Niestety najwięcej tego pierwiastka znajduje się powietrze w czasie jesiennych i wiosennych sztormów.
Niemniej jednak Mielno dla większości letników to głównie rozległa i chroniona plaża. Jest ona piaszczysta, ale gdzieniegdzie leżą na niej mniejsze, barwne kamyki. Na plaży letnicy bardzo często zobaczyć mogą łodzie rybackie miejscowych rybaków, dla dzieci atrakcją będzie zjeżdżalnia i konstrukcje dmuchane . Z plaży w w kierunku morza „wychodzą” drewniane falochrony – miejsce odpoczynku mew i innych ptaków.
Mielno to gwarny kurort – z ościennym Uniesciem łączy je bulwar wzdłuż którego zlokalizowana jest wielka ilość budek z lodami, goframi, kafejek, barów, smażalni a także sklepików z pamiątkami i miejsc rozrywki. Wieczorem miejscowość rozbrzmiewa dźwiękami licznych dyskotek.
Bliskość jez. Jamno – jednego wśród największych w Polsce – z płytkimi, cichymi wodami skutkuje tym że licznie odwiedzają je fanatycy sportów wodnych: widsurferzy, kitesurferzy, kajakarze, żeglarze. Miejsce to tak samo chętnie odwiedzają wędkarze – mogą oni kupić zezwolenie na łowienie ryb w Gospodarstwie Rybackim i czerpać z bogatych w sieję, sandacza, leszcza, okonia, węgorza, szczupaka czy płoć wód. Jezioro to dodatkowo miejsce bytowania dużej ilości rodzajów ptaków wodnych – natknąć się można na czaple siwe, łabędzie, perkozy i różnorodne gatunki dzikich kaczek.
Miłośnicy historii również znajdą coś dla siebie – kościół p.w. Przemienienia Pańskiego z XV stulecia z basztą z XVI w. i barokową, obficie upiększaną kazalnicą z 18. wieku. Na ul. Kościelnej zlokalizowany jest zespół folwarczny z początku 20. stulecia. Oprócz tego w Mielnie są także dwa bunkry i zabytkowa dziewiętnastowieczna drewniana willa z okrągłą wieżyczką i tarasem widokowym.
Noclegi w Mielnie – www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie – to tak naprawdę każdy typ zakwaterowania – od campingów, poprzez domy gościnne, domy wypoczynkowe, pensjonaty, ośrodki wczasowe po komfortowe hotele.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi