Mielenko

Mielenko

Mielenko to maleńka miejscowość przymorska polskiego pobrzeża nadbałtyckiego, zlokalizowana tuż obok (dwa km) lubianego letniska – Mielna. Mielenko niesłychanie różni się od swojego znanego oraz ludnego latam sąsiada. Króluje tutaj cisza i spokój, przeto jest to odpowiednia lokalizacja dla znudzonych zgiełkiem i wielkomiejskim rozgardiaszem.

Zastaniemy tu urocze widoki – na przykład obsadzona wiekowymi drzewami lip droga wiodąca do pobliskiego kurortu Mielno, bądź sporadycznie napotykane u nas, obrośnięte spragnionymi czystego środowiska porostami, drzewa leszczyny tureckiej blisko drogi do Chłopów. Z kolei w razie nabrania chęci na morskie rozrywki, atrakcje, puby, dyskoteki, muzykę oraz kolorowe sklepiki, warto udać się do Mielna choćby piechotą – potrwa to z grubsza 20 minut. Ażeby dojść do Mielna należy się pójść w kierunku wschodnim, z kolei zachodnim sąsiadem Mielenka, odległym o 3km, jest atrakcyjna miejscowość Chłopy, wprowadzona w całości do rejestru zabytków.
Plaża w wiosce jest całkiem szeroka, piaszczysta, o drobnym piasku (z niewielką domieszką kamyczków, jakie w nieco większej porcji znajdują się na falochrony, na których wielokrotnie odpoczywają ptaki.
W zestawieniu z ludnymi kurortami panuje tu cisza, lecz nie znaczy to, że jest tu pusto oraz niczego nie ma. Są tu smażalnie i innego rodzaju punkty gastronomiczne, przeróżne kioski oraz baza noclegowa, na jaką przeważnie składają się pokoje gościnne oraz domki letniskowe i przyczepy. Ciekawą ofertę zawierającą noclegi w Mielnie i Mielenku zobaczysz tutaj: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi