Łazy

Łazy z lotu

Łazy to zachwycająca, morska wieś zlokalizowana niedaleko Mielna. Szczególne umiejscowienie między Morzem Bałtyckim a 2 jeziorami Jamno i Bukowo kusi jednakowo wczasowiczów i wędkarzy. jez. Jamno – to dziewiąte pod względem powierzchni jezioro w kraju. Zajmuje powierzchnię ponad dwa tys. hektarów.

Wbrew dużej powierzchni to nader płytkie jezioro. Przeciętna głębokość to ok 1,5 metra a maksymalna w przybliżeniu 4 metry. Po jeziorze można także udać się na rejs statkiem.
Na wszystkich pragnących bezpośredniego kontaktu z naturą czeka Rezerwat Łazy. Rezerwat to rejon bagienno lesisty o powierzchni niewiele powyżej dwustu ha zorganizowany w 2007 roku. Ochrania się w nim ekosystem leśny i torfowiskowy, a szczególnie wyjątkowe i charakterystyczne dla tego okręgu typy flory np: storczyka Fuchsa oraz woskownicę europejską. Rezerwat jest częścią obszaru chronionego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla miłośników kąpieli morskich oraz słonecznych zaletą miejscowości będzie szeroka, piaszczysta piękna i dzika plaża w Łazach, o wygodnych zejściach do wody, lecz niezbyt szeroka. Cechuje ją też nieregularny kształt brzegu. Zakończony jest wydmami o przeciętnej wysokości, porośniętymi trawami i uroczym lasem sosnowym , z kolei same zejścia są zazwyczaj zaopatrzone w komfortowe schody. Ów las ma znaczne właściwości medyczne – wspomaga rehabilitację górnych dróg oddechowych. W dodatku sąsiedztwo Łaz można podziwiać z wieży obserwacyjnej.
Tuż za wydmą znajdują się pierwsze zabudowania – najczęściej są to ośrodki wczasowe, domy gościnne i pensjonaty i pokoje w Łazach. Stąd jest rzeczywiście blisko na plażę. Zatem urlopowicze, lubiący zakwaterowanie nieopodal plaży i morza, niejednokrotnie decydują się na noclegi w Łazach – pełna oferta tutaj: www.lazy.net.pl/noclegi/wszystkie.
Prócz miłośników morskich fal i plażowania, do Łazów – mając na uwadze bliskość dwóch zarybionych, czystych jezior o przyzwoicie zagospodarowanych krajach – przybywają tu wielbiciele sportów wodnych (kajakarstwa, kitesurfingu, windsurfingu, żeglarstwa) a również wędkarze. Mogą oni nabyć zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w Mielnie. Pozwalają one na wędkowanie na spining a także na 2 wędki na obszarze całego Jamna – można tu złapać sieję, okonia, węgorza, sandacza. Najwięcej jednak jest tzw. drobnej rybki.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi