Chłopy

Chłopy

Niedaleko Mielna, około pięciu km w kierunku zachodnim, znajduje się niewielka, o rybackim klimacie, wieś – Chłopy. Nie jest to tłoczny kurort tak jak pobliskie letniska Unieście czy Mielno, ale uspokajające i sielskie letnisko. Z czasem, wespół z rozwojem turystyki w otoczeniu, Chłopy w podobny sposób tracą swój typowo rybacki charakter. Jednak w odróżnieniu do innych nadmorskich miejscowości wieś ta cała została wprowadzona do wykazu zabytków – ażeby oszczędzić styl pochodzącej z XIX w. wioski rybackiej.

Uchowało się w tej okolicy niemało zabytkowych, pochodzących z 19. stulecia domów o charakterystycznej dla tego rejonu konstrukcji szachulcowej. Chłopy mają atmosferę żywego skansenu, olśniewa to turystów, szukających czegoś innego.
Ale miejscowość ta to nie jedynie „skansen” – to także normalne letnisko z szeroką, czystą oraz piaszczystą plażą, z pasem niewysokich wydm, z trawami oraz sosnowym lasem, tworzącym, wspólnie z nadmorskim powietrzem przesyconym jodem specyficzny morski mikroklimat. W okresie letnim kąpielisko jest chronione przez ratowników. Niezapomniane doznanie na urlopowiczach robi także przystań rybacka – i usytuowane na plaży kutry rybackie, można powiedzieć, iż tu plażuje się w cieniu kutrów rybackich. Przystań to dodatkowo punkt gdzie można zaopatrzyć się w tanią i zwłaszcza dopiero co złapaną rybę. Wszyscy ci, którzy nie lubią parać się na wczasach samodzielnym smażeniem – na wędzoną i smażoną rybkę zapraszają okoliczne wędzarnie i smażalnie. Ci, którzy mają ochotę wypróbować swoje kwalifikacje wędkarskie, będą mogli skorzystać z organizowanych za pośrednictwem miejscowych rybaków rejsach połowowych.
W sąsiedztwie plaży, zaraz za pasem wydm usytuowane są pierwsze budynki, w których znaleźć można relatywnie niedrogie noclegi w Chłopach. A baza noclegów jest szeroka – pola namiotowe, domy wypoczynkowe, pokoje gościnne, kwatery, pensjonaty i domki w Chłopach – przystosowana do zasobności każdego urlopowicza.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi