Gąski

Gąski

Gąski – maleńka miejscowość letniskowa, położona na pobrzeżu polskiego Bałtyku, wokół pól, z lasem na zachodzie, niedaleko Mielna. Najwcześniejsze wspominki o letnisku pochodzą z pierwszej połowy siedemnastego w.
Największą zaletą miejscowości jest całkiem rozległa, piaszczysta plaża nadmorska, zakończona pasem wydm, uroczo porośniętym roślinami.

Na plażę wiedzie wiele zejść – jedne piaszczyste, inne zaś z niezbyt wysokimi schodami.
Koło plaży zlokalizowana jest wybudowana w dziewiętnastym wieku, wzniosła na więcej niż 50 m, zabytkowa, mimo to przez cały czas używana latarnia morska. Światło z latarni, w dobrych warunkach jest zauważalne z odległości bez mała 20 mil morskich. Latarnia jest, jak większość latarń polskiego wybrzeża, udostępniona zwiedzającym – po wspięciu się po stu dziewięćdziesięciu spiralnych, wykonanych z granitu schodów, można napawać się pięknym pejzażem morskim, widokiem na letnisko i pobliskie miejscowości. Kolejnym zabytkiem wczasowiska jest zabytkowy Pałac Morski z drugiej poł. XIX w., gdzie aktualnie znajduje się ośrodek wypoczynkowy.
Z Gąsek warto udać się na przechadzka plażą do ościennej, oddalonej mniej więcej dwa i pół km wczasowiska Sarbinowo. Po przejściu następnych dwóch km urlopowicz znajdzie się w obrębie następnego letniska – osady, która zwie się Chłopy i została cała wprowadzona do rejestru zabytków, ze względu na zachowaną zabudowę starej osady rybackiej.
Każdy kto postanowi spędzić wczasy w Gąskach, będzie mógł wybierać wśród wielu typów noclegów – kempingi, domki letniskowe, domy gościnne, kwatery, pokoje gościnne, domy wczasowe czy pensjonaty. Pełna oferta przedstawiająca noclegi w Gąskach dostępna jest tutaj: www.gaski.pl/noclegi/wszystkie

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi