Wisełka

Wisełka

Nieopodal znanego kurortu Międzyzdroje – 10 km na wschód położona jest niewielka miejscowość wczasowa – Wisełka. Leżąca na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, pośród sosnowych lasów, z licznymi trasami do wędrówki pieszej oraz rowerowej – to świetne miejsce do odpoczynku dla rodzin i innych osób ceniących ciszę i spokój.

Letnisko od piaszczystego brzegu Bałtyku rozdziela około 1200 m. Jednakże, trasa biegnie przez sosnowy las z domieszką buków, i sama jest już nadzwyczajną atrakcją. Tymczasem plaża, leżąca przy klifie, jest niezbyt szeroka, ale z kolei piaszczysta i ma charakter dzikiej plaży. Morska woda, jak na Morze Bałtyckie jest w tej okolicy dosyć ciepła, a z pewnością cieplejsza niż na przykład w Kołobrzegu.
Na południu wsi położone jest z kolei małe jeziorko Wisełka (około 20 ha) ma piaszczyste, łatwo osiągalne brzegi – tutaj też jest plaża. Przy plaży można wypożyczyć żaglówkę, łódź. To miejsce upodobali sobie wędkarze, można tutaj złowić takie drapieżniki jak szczupak lub okoń, a okoliczne lasy pełne są grzybów.
Na wysokim na 75 m wzniesieniu, w niewielkiej odległości od Wisełki znajduje się latarnia Kikut. Sama wieża latarni, pobudowana z kamieni i cegieł, ma około osiemnaście m. Funkcjonuje ona od 1962 roku i jest całkowicie automatyczna, a zasięg jej światła to około 30 km. Na nieszczęście nie jest ona udostępniona do zwiedzania, ale warto ją chociaż zobaczyć.
Pomimo, iż Wisełka to nieduża wieś jest dobrze przystosowana do przyjęcia urlopowiczów. Działa w tym miejscu wiele pensjonatów, niektóre z początków dwudziestego stulecia, ośrodków wypoczynkowych, domów gościnnych oferujących kwatery i pokoje w Wisełce. Bogata jest również baza gastronomiczna, a do miejscowości można dostać się autobusem.
Baza turystyczna, ciekawostki i atrakcje w Wisełce opisane są na internetowej stronie: http://www.wiselka.pl

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi