Międzyzdroje

Międzyzdroje

Nie ma z pewnością Polaka, który nie kojarzyłby nazwy Międzyzdroje. Ale dlaczego miałoby to dziwić – Międzyzdroje to sławny, leżący na wyspie Wolin, nadmorski kurort. Nie ulega wątpliwości, że rozsławiła je Promenada Gwiazd – mały chodnik w okolicy hotelu Amber Baltic, w który rok rocznie wmurowywane są ślady dłoni sławnych ludzi filmu, teatru i sztuki.

Swe dłonie „odcisnęli” przykładowo: Anna Dymna, Krystyna Janda, Anna Seniuk, Anna Przybylska, Jan Englert, Gustaw Holoubek, Janusz Gajos i ogrom innych – nie sposób wszystkich przytoczyć. Rok rocznie w lipcu odbywa się tutaj Festiwal Gwiazd – liczne spektakle teatralne, projekcje filmów, wernisaże, spotkania z idolami, co więcej mecz piłkarski.
Dla większości odwiedzających, Międzyzdroje to zwłaszcza miejsce letniego odpoczynku nad – najcieplejszym w Polsce – fragmentem morskiego wybrzeża. Co roku spędza tutaj urlop kilkaset tys. osób. Kusi ich ładny piaszczysty brzeg, ciepła woda morska a także morskie atrakcje i wypoczywający tu chętnie politycy, aktorki, aktorzy, biznesmeni czy inni znani ludzie.
Znanym miejscem Międzyzdrojów jest ul. Bohaterów Warszawy innymi słowy Promenada Nadmorska. Typowy trotuar między pięknymi, historycznymi już, pensjonatami, budynkami sanatoryjnymi, w sąsiedztwie znajduje się Park Zdrojowy i amfiteatr. Na promenadzie jest także wiele punktów gastronomicznych, butików z bursztynem, muszlami i innymi morskimi pamiątkami.
Międzyzdroje leżą na skraju Wolińskiego Parku Narodowego, tu również znajduje się dyrekcja parku i Muzeum Przyrodnicze, w którym można uzyskać więcej wiedzy o parku, rosnących w tamtym miejscu roślinach i mieszkańcach parku.
W Międzyzdrojach znajduje się także niewielka baza rybacka – na wschodnich obrzeżach miasta i zdobione eleganckimi lampami, wychodzące na 120 metrów w Bałtyk molo. To niesłychanie chętnie odwiedzane przez wczasowiczów miejsce – szczególnie wieczorową porą, gdy iluminacja mola oraz zachodzące słońce tworzą specyficzny nastrój.
Jak najbardziej Międzyzdroje to bardzo różnorodna baza zarówno gastronomiczna jak i noclegowa. Od luksusowych hoteli oraz apartamentów, przez ośrodki wypoczynkowe, domy wypoczynkowe bądź pensjonaty po kwatery oraz pokoje proponujące noclegi w Międzyzdrojach.
Więcej informacji o Międzyzdrojach, jego ciekawostkach i atrakcjach przeczytasz tutaj: http://www.miedzyzdroje.it

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi