Kołczewo

Kołczewo golf

Kołczewo, zlokalizowane na wyspie Wolin, w sąsiedztwie lasów i jezior, to kolejne miejsce nad morzem świetne dla ludzi pragnących wypocząć od zgiełku miast.
W pobliżu leży sporo jezior, a na południu miejscowości jest dość duże jezioro o takiej samej nazwie co wieś – Kołczewo. Z kolei ok dwa i pół kilometra na północny – wschód leży duże jezioro Koprowo.

Obok jeziora Kołczewo latem działa stanica wodna, skąd można wypożyczyć rower wodny, kajak bądź łódkę i korzystać z aktywnego odpoczynku nad wodą.
Co prawda, Kołczewo jest trochę oddalone od Morza Bałtyckiego (2-3 kilometry), można jakkolwiek podjechać do Międzywodzia czy Wisełki i stamtąd wybrać się już piechotą na plażę. Można także wyruszyć na plażę dróżką wśród lasów pieszo lub rowerem wprost z Kołczewa. Okoliczne plaże są niezbyt szerokie, ale piaszczyste, z charakterem odludnej, dzikiej plaży.
W Kołczewie odkryjemy także np zabytkowy, pochodzący z XIX stulecia kościół, a także zabytkowy, też dziewiętnastowieczny dworek, kiedyś szkoła podstawowa. Obok dworku rosną 2 potężne jesiony Miłko i Przemko – pomniki natury.
Miejscowość docenili także fanatycy golfa. To w tej okolicy znajduje się Amber Baltic – klub golfowy – kompleks o 27 dołkach. Można tu na wczasach pograć w golfa, lub rozpocząć przygodę z tym sportem – korzystając z nauki z osobistym trenerem.
Baza turystyczna to zwłaszcza domy wypoczynkowe oraz gospodarstwa agroturystyczne oferujące pokoje i kwatery w Kołczewie, ale są w tym miejscu również apartamenty dla bardziej wymagających urlopowiczów. W otoczeniu pobliskich lasów odnajdziemy także kempingi i pola namiotowe.
Dlatego, szukając wytchnienia od powszedniego gwaru miasta, wybierając noclegi nad morzem warto rozważyć pobyt w Kołczewie.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi