Zakopane

Zakopane KrupówkiU stóp Tatr leży Zakopane, najwyżej (750-1000 m n.p.m.) położone miasto w naszym kraju. Tatrzańskie trasy, oryginalna gwara, sztuka, obyczaje, strój i muzyka góralska oraz fantastyczna architektura drewniana, która prezentuje się na tle Giewontu, przyciągają nieprzebrane rzesze wczasowiczów. Do Zakopanego „jeździ się” od ponad wieku i nic nie wskazuje na to, by miało się cokolwiek zmienić.

W Zakopanem są znakomite miejsca orientacyjne. Z każdego niemal miejsca mamy widok na Tatry i zalesiony stok Gubałówki oraz wyrastającą nad dachy domów wysoką wieżę kościoła parafialnego. Idąc w jej kierunku można bezproblemowo dotrzeć do najważniejszej ulicy miasta – Krupówek. Krupówki są jedną z najbardziej znanych ulic w Polsce. Krupówki, główny deptak Zakopanego, przebiega przez centrum miasta i jest wyłączona z ruchu kołowego. W panoramie ulicy dominuje kościół Św. Rodziny wzniesiony w 1896 r., z inicjatywy legendarnego ks. J. Stolarczyka.

Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego zlokalizowane jest przy ul. Krupówki 10. Na dole muzeum można podziwiać m.in. zdjęcia osób związanych z Podhalem, chatę góralską, naczynia i sprzęty pasterskie a także stroje czy góralskie instrumenty muzyczne. Ulica Kościeliska, od kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej wzwyż, wygląda jak skansen. Można tutaj podziwiać domy górali sprzed 100 i 150 lat, po dziś dzień zamieszkiwane przez potomków Gąsieniców, Walczaków i Sieczków. Przy Muzeum Stylu Zakopiańskiego stoi willa Koliba – pierwszy wzorcowy dom zbudowany w stylu zakopiańskim wg projektu Witkiewicza. Postawiono go w 1892 roku dla hr. Granatowskiego – entuzjasty góralszczyzny pochodzącego z Ukrainy.

Zakopane wczasy to różnorodna oferta na którą składają się: hotele, apartamenty, ośrodki wczasowe, pensjonaty, kwatery i pokoje w Zakopanem.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi