Rusinowo

RusinowoRusinowo to cicha wieś położona mniej więcej 13 km na północ od Darłowa. Wprawdzie wieś została założona w niewielkim oddaleniu od morskiego brzegu, to z roku na rok letniskowa jej część się do niego zbliża – z ulic: Sosnowa, Wczasowa, Bursztynowa, Perełkowa i północna część ul. Letniskowej do plaży jest około kilometra.

Plaża w Rusinowie jest dość szeroka (szersza niż w sąsiednim Jarosławcu) i piaszczysta, a co dla dużej grupy urlopowiczów jest istotne – nawet latem nie jest na niej tłoczno. Na plażę można dojechać samochodem, tuż przy plaży, na placu po dawnym drogowym odcinku lotniskowym znajduje się parking.

Rusinowo to nie zabytkowe Darłowo i nie ma tutaj wielu zabytków niemniej jednak warto odwiedzić miejscowy kościół. Pierwsza świątynia pochodziła przypuszczalnie z XV stulecia, ale została rozebrana, a w jej miejsce postawiono (w 1873 roku) jednonawowy (na planie prostokąta), ceglany kościół. Od strony zachodniej, częściowo wtopiona w fasadę, znajduje się pięciokondygnacyjna wieża o wysokości 42 m, zwieńczona krytym łupkiem ośmiobocznym hełmem w kształcie ostrosłupa. Na kościelnym chórze ulokowano organy wykonane w 1874 roku.

Rusinowo to klasyczne, małe letnisko – funkcjonuje w zasadzie w sezonie letnim. Jeśli szukasz noclegu w Rusinowie do dyspozycji masz głównie: kwatery prywatne, pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne oraz domki w Rusinowie. Jeżeli znudzi nam się cisza i spokój i zatęsknimy za typowymi nadmorskimi atrakcjami zawsze możemy wybrać się do Darłowa czy Jarosławca.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi