Ostrowo

Ostrowo

Pomiędzy Jastrzębią Górą na wschodzie oraz Karwią na zachodzie położona jest licząca około 500 stałych mieszkańców wieś Ostrowo. Okolica leżącego na lekkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była kiedyś często zalewana i obszary na wzniesieniu stanowiły wyspę – stąd też nazwa miejscowości (ostrów – wyspa).

Mimo że do plaży jest około jednego kilometra, to stworzone są tutaj dwa strzeżone letnie kąpieliska. Sama plaża jest nadzwyczaj szeroka, piaszczysta, bez kamyków. Specjalnego uroku dodaje jej ujście Czarnej Wody – okolicznej rzeczki.

Ostrowo wczasy nad morzem

Ostrowo to oaza spokoju, w sąsiedztwie sporych ośrodków wypoczynkowych – Władysławowo (około 10 km), Jastrzębia Góra (około 4 km). Z tego miejsca niedaleko również na Mierzeję Helską czy do pełnego atrakcji Trójmiasta.

Lokalizacja ta spodoba się miłośnikom przyrody. Umieszczono tutaj rezerwat „Bielawskie Błota” – nazwa wywodzi się od białego puchu wełnianek, gromadnie kwitnących w tej okolicy rok rocznie w maju. To miejsce, w jakim zatrzymuje się wiele gatunków ptaków w czasie swych wędrówek – np żurawie. Zorganizowane są tutaj także dwa rezerwaty: Moroszka Bielawskiego Błota i „Woskownicy Bielawskiego Błota”. W lesie znajduje się wieża widokowa.

We wsi Ostrowo kultywuje się też kaszubskie tradycje, nazwy barów, pensjonatów mają kaszubskie nazwy, płoną sobótkowe ognie w noc świętojańską, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia – Godów – spotkać można gromady barwnych kaszubskich przebierańców.

W sezonie letnim przebywa tu mniej więcej 2 tysięcy urlopowiczów. Żeby zaspokoić ich potrzeby funkcjonuje w tym miejscu wiele smażalni, barów oraz punktów małej gastronomii. Ostrowo domki to jedna z częściej wybieranych, obok pokoi, kwater prywatnych i zorganizowanych rodzajów wypoczynku, form noclegów w Ostrowie.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi