Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój

Polanica-Zdrój to miasto uzdrowisko na Dolnym Śląsku. Historia miasta sięga XVI stulecia jednak najważniejszy dla uzdrowiska był 1828 rok – kiedy Józef Gromls kupił je, jako pierwszy zbudował on drewniane łazienki oraz wybudował pierwszą pijalnię wód. Następny istotny czas to początki XX w. Pobudowano wtedy Dom i Park Zdrojowy i ok 50-ciu pensjonatów.

Współcześnie w Polanicy leczy się zwłaszcza choroby kardiologiczne oraz gastronomiczne. Działają tu dwa szpitale uzdrowiskowe Zdrowie i Wielka Pieniawa a także kilka sanatoriów, przykładowo Szarotka, Korab lub Carmen.

W Parku Zdrojowym (www.polanica.net.pl/atrakcje/1/park_zdrojowy) o powierzchni około 13 ha można podziwiać rododendrony – kwitnące od maja, magnolie oraz kobierce kwiatów. W parku funkcjonuje również duża atrakcja czyli kolorowa fontanna, a także Teatr Zdrojowy, Pijalnia Wód, Zakład Przyrodoleczniczy. Atrakcję, znajdującą się przy wyjściu z parku, stanowi także wykonana z betonu rzeźba przedstawiająca niedźwiedzia polarnego, powstała w 1910 r. Stoi ona w miejscu dokąd doszedł lodowiec skandynawski w czasie ostatniego zlodowacenia.

Prawdopodobnie, nawet o tym nie wiemy, ale znaczna część z nas stosuje bogactwa Polanicy – jej źródła. To tutaj wydobywa się, a później butelkuje wodę znaną w całej Polsce – wysokozmineralizowaną Staropolankę. Woda ta pochodzi ze źródła Pieniawa Józef I i II.

Będąc w Polanicy warto udać się do Letniego Toru Saneczkowego – Góralki. konstrukcję stanowi stalowa rynna, po której zjeżdżający poruszają się na sankach, w których w miejsce płóz są kółka. Inną atrakcją może być wizyta w hucie szkła Barbara.

Zapraszamy na stronę: www.polanica.net.pl/noclegi/wszystkie, gdzie znajdziesz bazę noclegową Polanicy.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi