Ustronie Morskie

Ustronie Morskie

Na Pomorzu Zachodnim, niedaleko Kołobrzegu znajduje się nieduża miejscowość urlopowa – Ustronie Morskie. To również siedziba gminy, a przez miejscowość biegnie szosa krajowa numer 11. Wioskę na stałe zamieszkuje nieznacznie więcej aniżeli 2 tysiące mieszkańców.

Ustronie Morskie stawia na odpoczynek aktywny oraz rodzinny. Nie jest tutaj gwarnie jak w dużych kurortach nadmorskich takich jak Mielno, Międzyzdroje czy Łeba. Przez Ustronie Morskie biegną szlaki tak piesze jak i rowerowe. Np jeden szlak prowadzi do niesłychanie starych dębów w naszym kraju – ponad 800-letniego Bolesława i powyżej 650- letniego Warcisława. Dąb Bolesław na wysokości 1,3 m ma obwód prawie że siedem metrów, natomiast średnica korony to 18 m.
Ustronie Morskie, to letnisko – a jak letnisko – to właśnie plaża! Tutejsza plaża to oczywiście mnóstwo piasku, strzeżone kąpielisko i urokliwy klif. Do tego w morze wychodzi o długości 100 m molo. Dodatkową atrakcję na piaszczystym brzegu stanowi baza rybacka oraz stojące na nim barwne kutry. Dzięki temu w Ustroniu Morskim możliwe jest skosztowanie świeżej ryby z okolicznych smażalni oraz wędzarni. Na plażę z Ustronia wczasowiczów kierują trzy wejścia z ulic Okrzei, Kościuszki i otoczenia bazy rybackiej. Większość letników ucieszy niechybnie fakt, że z głównej ulicy Wojska Polskiego na morski brzeg jest raptem trzysta metrów.
W pobliskiej miejscowości Bagicz (4 kilometry w kierunku zachodnim) leży lotnisko, kiedyś niemieckie, potem radzieckie, a od 2012 roku turystyczne. Służy ono do obsługi ruchu czarterowego i turystycznego małych (do dwudziestu pasażerów) samolotów. Można tu skorzystać z lotu nad okolicą motolotnią albo samolotem.
Jeśli, z kolei ktoś tęskni za zabytkami – odnajdzie je w okolicznym Kołobrzegu. Stamtąd można także wypłynąć w krótki rejs po Morzu Bałtyckim albo nawet wybrać się na wycieczkę na Bornholm .
Pomimo, iż nie jest to gwarny kurort, to odnajdziemy tu ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, domy gościnne, kwatery oraz pokoje zapewniające noclegi w Ustroniu Morskim. Pełna oferta tutaj: www.ustronie.pl/noclegi/wszystkie

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi