Sarbinowo

Sarbinowo

Rozciągająca się wzdłuż ulicy Nadmorskiej, bok w bok do Bałtyku wioska Sarbinowo, to niechybnie najładniejsza wioska gminy Mielno. Dzisiejsze Sarbinowo zlokalizowane jest nieopodal brzegu Morza Bałtyckiego, lecz nie zawsze tak było. Niegdyś, wczasowisko leżało w przybliżeniu półtora kilometra od brzegu, jednakże morze wymywało brzeg i by chronić wieś w 1910 r. wzniesiono mur długi na kilometr.

Jak się łatwo przekonać mur powstrzymał morze i ciągle możemy podziwiać Sarbinowo.
Do dziś zachował się największy zabytek letniska – neogotycki kościół z połowy XIX stulecia. Rok rocznie, latem – 15 sierpnia organizowany jest tu festyn w czasie odpustu – przyciąga on mnóstwo wczasowiczów. W kościele znajdują się także wywodzące się z dziewiętnastego stulecia organy, za sprawą których kościół staje się sceną licznych koncertów znanych muzyków, śpiewaków operowych, chórów. Oprócz świątyni w letnisku natknąć się można na stare, dziewiętnastowieczne domy rybackie oraz pensjonaty z początku XX wieku.
W letnisku, w następstwie jego lokalizacji, znajdziemy jak najbardziej piaszczystą a także czystą plażę – idealne miejsce do kąpieli słonecznych i morskich. Latem na plaży działają bary, a nasze pociechy odnajdą dla siebie mnóstwo atrakcji.
Ubóstwianą przez dzieci atrakcją letniska jest miniaturowe zoo, znajdujące się w pobliżu skrzyżowania Sarbinowo – Będzino. Na obszernym, ogrodzonym, zielonym terenie bez trudu spotkać można bażanty, pawie, kury, świnki wietnamskie czy kozy miniaturki. Amatorów koni zaprasza z kolei okoliczna, nieduża stadnina.
Z Sarbinowa warto udać się na wschód na wycieczkę do pobliskiego Mielna przez Chłopy, Mielenko – to tylko 7 kilometrów, a na zachód do latarni w Gąskach (ok 5 kilometrów).
Jeśli zaciekawiło Państwa Sarbinowo proszę zajrzeć na stronę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie oferującą noclegi w Sarbinowie.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi