Rowy

Rowy

Rowy to niechybnie jedna z najbardziej znanych miejscowości urlopowych w naszym kraju. Zwyczajowy morski kurort – ludny latem, a poza sezonem zamieszkały przez mniej niż pięćset osób. Położona jest na mierzei Gardna, u ujścia rzeki Łupawa. W tej okolicy znajduje się mały port.

Tutejsza plaża to najogromniejsza atrakcja Rowów przyciągająca tłumy wczasowiczów każdego roku. Szeroka, czysta, podzielona przez rzekę na fragment zachodni i wschodni z 2 wytyczonymi i strzeżonymi kąpieliskami. Kąpielisko zachodnie jest większe (czterysta m), ale węższe, na początku piaszczyste, im dalej na zachód tym częściej pojawiają się kamienie, prowadzą na nie cztery wejścia. Drugie, mniejsze kąpielisko Rowy Wschód długie na 200 metrów, nieco szersze i o jednym wejściu z miejscowości. Jeszcze dalej na wschód, w granicach Parku Narodowego leży plaża naturystów.
Kolejną atrakcją miejscowości Rowy jest bliskość Parku Narodowego z jego znanymi, nie tylko u nas w kraju, ruchomymi wydmami. Sąsiedztwo parku powoduje, iż w Rowach odnajdziemy multum tras zarówno rowerowych jak i pieszych. Na Gardnie i Łupawie można pływać kajakiem – rok rocznie kończy się tu 100 km spław kajakowy Łupawą.
Będąc w Rowach można obejrzeć neoromański XIX-wieczny, wybudowany z polodowcowych, granitowych głazów kościół z dzwonnicą. Wcześniej, na wzniesieniu cmentarnym, było wiele grobów obcokrajowców: Niemców, Hiszpanów, Francuzów, Holendrów – dowodzące bogatej, żeglarskiej przeszłości miejscowości. Na nieszczęście nie uchowały się one do dziś. W Rowach można spotkać również rybackie chaty szachulcowe z dziewiętnastego stulecia.
Rowy to znaczący ośrodek turystyczny, z obfitą bazą gastronomiczną, sklepikami pamiątkarskimi, wieloma pensjonatami, ośrodkami wczasowymi, domami gościnnymi oferującymi apartamenty, kwatery i pokoje w Rowach.
Po więcej informacji o turystycznej miejscowości Rowy zapraszamy tu: http://www.e-rowy.pl

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi