Łeba

Łeba

Jeślibyśmy w krzyżówce mieli hasło – kultowy kurort nadmorski – Łeba aż sama się ciśnie na usta. Kurort zlokalizowany jest pomiędzy dwoma jeziorami Sarbsko i Łabsko, a brzegiem Morza Bałtyckiego. W ostatnim czasie, w 2007 r., niespełna czterotysięczna miejscowość celebrowała sześćset pięćdziesiątą rocznicę nadania praw miejskich, miasto jest również siedzibą władz gminnych.

W kierunku zachodnim od Łeby rozpościera się Słowiński Park ze słynnymi ruchomymi wydmami, jeziorem Gardno i Łabsko. Na wschód od Łeby podobnie ochrania się naturę – w 1976 roku zorganizowano Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska z porośniętymi lasem wydmami.
W grodzie z istotnie długą historią bez trudu natkniemy się na zabytki – np kościół z siedemnastego w. ukoronowany szachulcową wieżą z XVIII-tego wieku. Na lewym brzegu rzeki Łeba zobaczyć można resztki murów dawniejszego, gotyckiej świątyni pod wezwaniem św. Mikołaja z czternastego stulecia.
Lecz zabytki to nie istotna przyczyna odwiedzin tłumów urlopowiczów co roku. Jest nią morze i plaża z masą atrakcji. Łeba posiada ponad dziesięć kilometrów okazałych, o jasnożółtym, miałkim piasku plaż. W sezonie zorganizowane są w tej okolicy dwa spore strzeżone kąpieliska, a długość plaż powoduje, iż każdy odnajdzie coś dla siebie – tłumne, kolorowe części, jak i prawie że opustoszałe, dzikie plaże.
Łeba to także miejsce aktywnego odpoczynku. Można tu wybrać się na przechadzkę jednym z ustalonych tras: południowej, spacerowej bądź północnej – wiodą one przez malownicze rejony, zwłaszcza do Parku Słowińskiego czy wokół pobliskich jezior. To miejsce kochają również windsurferzy – odbywają się tu mistrzostwa, a na niegłębokim jeziorze Sarbsko funkcjonuje szkółka windsurfingowa razem z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Są tu także trasy dla kajakarzy o rozmaitym szczeblu trudności, a wszystkich urlopowiczów zapraszają statki oferujące eskapady po jeziorze Łabsko oraz Bałtyku.
Łeba to naturalnie tłumny kurort, ze wszelkimi tego następstwami. Znajdziemy tutaj bez liku wszelakich punktów gastronomicznych, kafejek, restauracji, ogromną ilość butików z pamiątkami oraz wieloraką bazę noclegową. Apartamenty, ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, kwatery i pokoje w Łebie. Jest w tym miejscu wszystko o czym zaledwie turyści pomyślą.
Pod adresem: www.leba.info.pl znajdziesz wiele ciekawych informacji o kurorcie Łeba.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi