Dziwnówek

Dziwnówek1

Jadąc w kierunku wschodnim z miejscowości Dziwnów drogą nr 102 po przebyciu ok trzech km dojedziemy do Dziwnówka. Jest to niewielka miejscowość turystyczna umiejscowiona pomiędzy brzegami Morza Bałtyckiego i Zatoki Wrzosowskiej będącej północną częścią Zalewu Kamieńskiego.

Z racji tej atrakcyjnej lokalizacji miejsce cieszy się sympatią wśród pasjonatów wszelkich dyscyplin sportów wodnych podobnie jak wędkarzy. W miejscowości Dziwnówek nie ma wielu zabytków dawnej architektury, czeka za to na nas porządna, duża i drobno piaszczysta plaża. Letnie kąpielisko to około czterysta metrów linii brzegowej Bałtyku.
Dziwnówek umiejscowiony jest na skrzyżowaniu dwóch wojewódzkich dróg – 102 Trzebiatów –> Międzyzdroje oraz nr.107 prowadzącej do miasteczka Kamień Pomorski. Na skutek tej lokalizacji można dostać się do Dziwnówka nie jedynie własnym autem, ale także komunikacją PKS. Jadąc autobusem można też bez trudu odwiedzać pobliskie miasteczka: Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Szczecin czy Kołobrzeg.
Dziwnówek to bogata baza gastronomiczna i noclegowa. Wysoko oceniane są w branżowych konkursach tutejsze campingi, ośrodki wypoczynkowe, pokoje i domy wczasowe jak również domki nad morzem. W Dziwnówku każdy wybierze coś dla siebie.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi