Darłówko

Darłówko

Darłówko – nadmorska część zabytkowego, ślicznego na dodatek pamiętającego średniowiecze miasta Darłowa – położona jest koło ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku.

Dogodna lokalizacja tuż nad morzem, działający zdrowotnie ze względu na znaczną wilgotność i zawartość jodu mikroklimat, powab i zabytki Darłowa, mnogość atrakcji oraz obfita baza gastronomiczna oraz noclegowa Darłówka powodują, że do bardzo dawna przybywają tu na wczasy tłumy turystów z Polski i również z zagranicy.
Na odwiedzających czeka tu piękna plaża – a w istocie dwie plaże, jako że tutejsza plaża podzielona jest na wschodnią oraz zachodnią przez uchodzącą tu w Bałtyk rzeczkę. Plaża wschodnia w niektórych miejscach jest odizolowana od Bałtyku większymi kamykami, z kolei urządzano na niej boisko do siatkówki plażowej oraz atrakcje dla naszych latorośli: zjeżdżalnię, trampolinę itp. Plaża zachodnia bardziej sprzyja plażowaniu – jest o wiele rozleglejsza a także piaszczysta, nie ma także kamieni specyficznych dla plaży wschodniej. Na plaży zachodniej zdołamy wypożyczyć sprzęt wodny, ewentualnie wykorzystać propozycję morskich atrakcji.
Bardzo blisko plaży umiejscowione są liczne pensjonaty, ośrodki wczasowe a także inne obiekty oferujące noclegi w Darłówku. Najczęściej są one trochę droższe od tych, które znajdują się dalej od brzegu Morza Bałtyckiego, jednakże nie jest to regułą. Zapłata za nocleg jest zależna także od typu noclegu oraz wyposażenia domku, pokoju bądź apartamentu.
Do najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Darłówka zaliczają się latarnia i port. Port ma 3 km długości i zbudowano go przy rzece Wieprzy, blisko jej ujścia do Bałtyku. Port, w największej części rybacki, spełnia ponadto funkcje przeładunkowe i turystyczne – cumują tutaj liczne stateczki spacerowe. Jest też obiektem wielu spacerów urlopowiczów.
Obok wejścia do przystani znajduje się również aktywna latarnia morska – to ceglany budynek z dwudziesto dwu metrową wieżą. Latarnię morską wybudowano w XIX stuleciu i dzisiaj jest ona przeznaczona do zwiedzania od czerwca aż do września.
Ciekawostką miejscowości jest z pewnością most postawiony na rzeczce Wieprzy, scalający Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Jest to niecodzienny w naszym kraju most o budowie rozsuwanej.
Pasjonatów militariów i pojazdów zaciekawi to, że tutaj rok rocznie, w ostatnim tygodniu czerwca tworzony jest Zlot Wojskowych Pojazdów.
Darłowo to dużo dobrze zachowanych zabytków. Wśród nich są pamiętające wieki średnie świątynie i znana Kamienna Brama.
W centrum miasta a także na jego krańcach przygotowano też zasobną bazę noclegową. Na skutek pewnego oddalenia od Bałtyku, noclegi w Darłowie – w płd. jego fragmencie a także w centrum miasta – są na ogół tańsze oraz są pierwszorzędną opcję dla urlopowiczów planujących wakacje w ekonomicznej wersji.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi