Dąbki

Dąbki

Dąbki to nadbałtycka wieś kuracyjna, ciekawie zlokalizowana po środku Wybrzeża Słowińskiego. Morze Bałtyckie otacza Dąbki od strony północnej z kolei od południa otacza je dosyć duże, gdyż o powierzchni lustra wody około osiemnastu km kwadratowych jez. Bukowo.

Lokalizacja ta pobudza rozkwit turystyki, a szczególnie czynnego odpoczynku – liczne trasy piesze i rowerowe ośmielają do eskapad, zaś odpowiednio zagospodarowany brzeg jeziora kusi pasjonatów sportów wodnych (na przykład żeglarzy) i wędkarstwa. Zlokalizowane tu w dużej ilości wypożyczalnie wynajmują rynsztunek wodniacki, a szkółki – zajęcia windsurfingu, żeglarstwa, kitesurfingu oraz innych dyscyplin. Przy jeziorze funkcjonuje też przystań żeglarska, a w sezonie letnim po jeziorze pływa nieduży stateczek spacerowy.
Bez wątpliwości najistotniejszą atrakcją tej miejscowości jest otoczenie morza i plaża, która jest szeroka i piaszczysta. Na piaszczystym brzegu, tu i ówdzie w pobliżu samego zejścia do morza, znaleźć można ładne, wielobarwne, nie za duże kamyczki, a czasami nawet cząstki bursztynu – perły Morza Bałtyckiego. W pobliżu piaszczystego brzegu, wśród rosnącego na wydmach, sosnowego lasu, rozciąga się dosyć długa, ponieważ aż 6-io kilometrowa promenada.
Dąbki, z racji zdrowego mikroklimatu – morskie i czyste powietrze pełne jodu, przenikające się z aromatem licznych sosen i rozległych lasów, również znaczną wilgotność powietrza – zdobyły w 2007 r. stan prawny uzdrowiska. Skutkiem tego, oprócz typowych letników oraz amatorów wędkarstwa, do Dąbek przez 365 dni w roku przybywają kuracjusze. Kuruje się tutaj m.in. rozliczne choroby kardiologiczne, reumatyczne, nerwice i choroby układu oddechowego.
Więcej informacji o miejscowości Dąbki – tutaj: http://www.dabki.info.pl

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi