Chałupy

Chałupy

Na Mierzei Helskiej, raptem 8 kilometrów od centrum Władysławowa leży miejscowość urlopowa Chałupy. Nazwa Chałupy pojawiła się po raz pierwszy w 1920 r., jakkolwiek sama miejscowość ma dłuższą historię.

W 1922 roku wybudowano przez miejscowość linię kolejową łączącą Hel z Władysławowem. Stopniowo, wioska rybacka zaczęła zmieniać się w popularny kurort nadmorski.
Współczesne Chałupy to nade wszystko uznany ośrodek kitesurfingu i windsurfingu. Chałupy, ze względu na położenie nad płytką oraz spokojną Zatoką Pucką to cudowne wprost miejsce do lekcji tych sportów. Każdy kto zaś posiada już znaczne umiejętności w tych dziedzinach ma sposobność przetestować swoje siły na otwartym morzu. Funkcjonuje tutaj dużo szkółek i wypożyczalni sprzętu, więc każdy może podjąć próbę, być może będzie to jego ulubiony sport. Do tego, od lat, w Chałupach rozgrywane są regaty dawnych łodzi rybackich.
Chałupy to też, lub przede wszystkim, plaża oraz związane z nią kąpiele słoneczne i morskie. Przy ul. Bosmańskiej, latem funkcjonuje strzeżone kąpielisko. Turystów wita czysta, szeroka oraz piaszczysta plaża, dodatkowo nie ma na niej tłoku. Niedaleko miejscowości znajduje się plaża nudystów, którą pod koniec lat 80-tych hitem „Chałupy welcome to” rozreklamował Z. Wodecki.
Jeżeli frapujesz się które noclegi nad morzem rozważyć planując wczasy, być może zainteresują Cię Chałupy? Baza turystyczna oraz gastronomiczna jest tu na tyle bogata, że każdy winien znaleźć coś co będzie mu pasować.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi