Wrzosowo

Wrzosowo

Wrzosowo to miejscowość od jakiej wywodzi się nazwa zatoki na Zalewie Kamieńskim. Nad zatoką tą leży, poza Wrzosowem, również leżący nad Bałtykiem Dziwnów i Dziwnówek.
Wrzosowo to spokojna, sielska miejscowość, która jest trochę oddalona od brzegu morskiego – dystans ten wynosi 2-4 km.

Ale dzięki szosie nr 107 i biegnącej przez wieś ścieżce dla rowerów z łatwością trafimy do piaszczystej plaży w pobliskim Dziwnówku. Na dodatek, przy ścieżce rowerowej ustawiono ławki, więc turyści, którzy podróżują nad Bałtyk trasą rowerem lub pieszo zdołają na nich odpocząć.
Wrzosowo to także miejsce, gdzie wypoczniemy w siodle. Tutejsze gospodarstwa agroturystyczne oferują naukę hippiki. Doświadczeni jeźdźcy mają możliwość wybrania się na przejażdżkę po okolicy lub uczestniczyć w rajdzie na przykład nad zalew. Ci, którzy nie całkiem dobrze czują się w siodle mogą skorzystać z przejażdżki bryczką.
Amatorów historii uraduje zabytkowy dworek z dziewiętnastego wieku z parkiem dworskim, we wsi znajduje się również zabytkowy dom z połowy XIX stulecia.
Dodatkowy atut Wrzosowa to bliskość zalewu – można na nim uprawiać sporty wodne – w Dziwnówku znajdują się np szkółki modnego ostatnimi czasy windsurfingu – lub wędkować.
Decydując się na noclegi nad morzem warto zastanowić się nad Wrzosowem. Działa tutaj dużo domów wypoczynkowych, gospodarstwa agroturystyczne nad morzem oferujące pokoje i kwatery, a cena powinna być mniejsza aniżeli w sąsiednim Dziwnówku.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi