Wetlina

Wetlina to jedna z najbardziej znanych bieszczadzkich wiosek, leży tuż przy Bieszczadzkim Parku Narodowym. Otaczają ją zewsząd lasy, co powoduje, że największe powodzenie będzie mieć wśród osób pragnących wyrwać się od wielkomiejskiego zgiełku. O miejscowości pisano już w XVI stuleciu – wtedy była własnością rodziny Kmitów herbu Szreniawa. Dawniej wioska była zamieszkana przez Bojków, obecnie wielu Polaków wybiera Wetlinę na spędzenie wakacji, urlopu, ferii czy choćby długiego weekendu.

Połonina Wetlińska czy szczyty Smerek, Roh, Jawornik i Paprotna stwarzają idealne warunki do „białego szaleństwa”. W okolicy Wetliny utworzono około 20 km tras dla miłośników biegówek. W sezonie letnim natomiast, miejscowe góry stanowią wyzwanie dla górskich podróżników. Każdy odnajdzie szlak turystyczny dostosowany w sam raz dla siebie – są tu drogi krótkie, oraz długie zajmujące wiele godzin. Decydując się na długą włóczęgę należy wziąć pod uwagę to, że w Bieszczadach nie ma wielu schronisk górskich i oddalone są między sobą nie więcej niż o 1 dzień marszu.

Zabudowa turystyczna Wetliny jest całkiem atrakcyjna – znajdziemy tutaj pensjonaty, domki, lokale gastronomiczne, bary, jeden hotel, a ponadto – Schronisko Młodzieżowe i Dom Wypoczynkowy PTTK (sprawdź ofertę noclegową tutaj: www.wczasy.net.pl/wetlina). Wieś ma też swoje cykliczne wydarzenia – na przykład Bieszczadzkie Spotkania ze Sztuką – Rozsypaniec, Folk Reggae Festiwal, Jazz w Starym Siole.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi