Łukęcin

Łukęcin

W gminie Dziwnów, blisko trasy 102, między Pobierowem a Dziwnówkiem, leży nieduża miejscowość wakacyjnego wypoczynku – Łukęcin. Położona pośród lasu iglastego odgradzającego Morze Bałtyckie od miejscowości.

Łukęcin to też jedno z miejsc odpoczynku harcerzy – urządzane są w tym miejscu obozy namiotowe.
Porośnięty świerkowo – sosnowym lasem niewysoki klif odgradza plażę, wzbogacając powietrze żywicznymi aerozolami, jakie w połączeniu z morskim jodem korzystnie oddziaływają na nasz układ oddechowy. Przy wejściu na plażę (przedłużenie ul. Morskiej), które wiedzie po schodkach, w sezonie letnim funkcjonuje strzeżone kąpielisko długie na 200 m, przy zejściu na plażę usytuowano także sanitariaty. A sama plaża jest wystarczająco szeroka i rzecz jasna piaszczysta.
Decydując się na noclegi nad morzem w Łukęcinie mają Państwo sposobność czynnego odpoczynku. Oprócz szlaków rowerowych i pieszych znajduje się w tej okolicy również stadnina koni oferująca naukę jazdy konnej oraz przejażdżki bryczką.
Wczasowicze, którzy codziennie mieszkają wśród hałasu wielkich miast z pewnością uznają panującą w tym miejscu spokój i ciszę, nawet w sezonie letnim nie ma tutaj tłumów, morski brzeg jest maksymalnie kilometr – a z otoczenia ulicy Morskiej – ok 400 metrów.
Funkcjonują tutaj ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty i kwatery prywatne oddające turystom noclegi w Łukęcinie.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi