Kuźnica

Kuźnica

Jeszcze w 1663 roku Kuźnica znajdowała się na wyspie, wtedy Mierzeja Helska stanowiła łańcuch wysepek, jakie z czasem złączyły się, tworząc mierzeję, kształtem przypominająca kosę. Warto, decydując się na noclegi nad morzem pomyśleć o Kuźnicy – blisko plaży, nie jest tu tłoczno – to zalety Kuźnicy.

Kuźnica, jeszcze w XIX w. najbardziej zasiedlona osada mierzei, dziś jest częścią Jastarni. Jest to dodatkowo popularna miejscowość letniego wypoczynku, turyści zaczęli tutaj zjeżdżać wraz z wybudowaniem kolei łączącej Władysławowo z Helem w 1922 r. To tutaj linia kolejowa biegnie najbliżej brzegu Bałtyku. I trudno się dziwić, Mierzeja Helska w okolicach Kuźnicy jest najwęższa – ma niecałe 200 m szerokości.
Kuźnica to też duży ośrodek rybacki. Lokalna ludność parała się rybołówstwem od wieków. I do dzisiaj, nie bacząc na mocno rozwijającą się turystykę w miejscowości podtrzymywane są tradycje rybackie. Uchował się również obyczaj czerwcowej, pielgrzymki łodziami do kościoła p.w. Świętych Pawła i Piotra w Pucku. Tuż przy Zatoce Puckiej leży port rybacki, zabezpieczony dwoma falochronami, z basenem o powierzchni 3,5 ha. Poszerzono nabrzeże, postawiono budynek bosmanatu. Tu łatwo można znaleźć świeżą rybkę, skorzystać z oferty licznych smażalni i wędzarni.
Kuźnicka plaża leży od strony otwartego Morza Bałtyckiego, jest szeroka, o drobnym piasku, natomiast na plażę z miejscowości kierują 2 wejścia. Aby dojść do plaży trzeba pokonać tory kolejowe. Na piaszczystym brzegu natomiast, można spotkać barwne łodzie rybackie.Szczególnie płytkie wody Zat. Puckiej stwarzają doskonałe warunki do ćwiczenia windsurfingu.
Atrakcją aranżowaną w Kuźnicy jest „Marsz Śledzia”. To impreza popularyzująca turystykę nad zat. Pucką, bezpieczny wypoczynek nad Morzem Bałtyckim oraz ochronę przyrody. Marsz odbywa się łachą nazywaną Rybitwią Mielizną pomiędzy Kuźnicą na mierzei, a Rewą na stałym lądzie. „Marsz Śledzia” odbywa się pod koniec sierpnia – zapisy na marsz trwają aż do końca maja. Oprócz tego, przez Kuźnicę wiedzie trasa rowerowa.
Miejscową bazę noclegową tworzą głównie pensjonaty oraz domy gościnne oferujące pokoje i kwatery w Kuźnicy. Znajdziemy również kempingi.

Sianożęty Noclegi

Sianożęty noclegi

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Wakacje z Dziećmi

wakacje z dziećmi